Ostatnimi czasy, największą popularnością wśród tekstyliów cieszy się pościel wykonana z włókna bambusowego. Pościel ta jest przede wszystkim niezwykle delikatna, a jednocześnie wytrzymała. Bambus, jest bardzo lekką i miłą w dotyku, naturalną tkaniną.

Jedną z największych zalet pościeli bambusowych jest ich uniwersalność, opierająca się na dostosowaniu ciepła do warunków pogodowych. Oznacza to, że zimą pościel zapewnia odpowiednią ilość ciepła, latem natomiast jest przewiewna i nie przegrzewa.

Zwolennicy bambusowych pościeli chwalą je za ich antybakteryjne i antystatyczne właściwości. Włókna bambusa nie przyciągają baterii oraz alergenów, dzięki czemu zapewniają spokojny sen nawet dla alergików.

Pościel bambusowa nie zatrzymuje zapachów, jednocześnie pozwalając na swobodny przepływ powietrza. Jedną z niepodważalnych zalet tego rodzaju pościeli jest wygoda i komfort, jaki zapewniają podczas ich użytkowania. Z tkaniny tej coraz częściej wykonywane są kocyki i pościele dla najmłodszych oraz alergików.