grad.jpg 

 Biodegradowalność

 Włosie typu BPA FREE 

Bambus jest naturalnym surowcem, wysokiej jakości uchwyt wykonany jest w całości z bambusa. Bambus cechuje się wysoką wytrzymałością, może sam emitować korzystne jony ujemne, które hamują bakterie w jamie ustnej. Włosie jest wykonane z mieszanki włókna bambusowego oraz Nylonu4, który ulega biodegradacji. Naturalne uczucie w dłoni oraz w jamie ustnej sprawi, że szczotkowanie stanie się przyjemniejsze. Elegancki wygląd nada stylu Twojej łazience.

Włosie szczoteczki zostało zweryfikowane jako włosie typu BPA FREE. Jest to włosie wolne od Bisfenolu A, który negatywnie wpływa na zdrowie oraz zawierają go włosia niektórych szczoteczek plastikowych. Bambus z którego produkowane są szczoteczki to tzw. Moso Bamboo którym nie żywią się pandy. Bambus pozyskiwany jest z prywantch hodowli.

 Opakowanie przyjazne dla środowiska

 Używanie szczoteczki

Chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie przyjazny dla środowiska dlatego każda szczoteczka jest zabezpieczona w kartonowym opakowaniu, które rozkłada się w glebie. Przy odpowiednim użyciu szczoteczka może być użytkowana tak długo jak szczoteczka plastikowa. Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na Ziemi, ponieważ zawiera naturalnie występujące środki przeciwbakteryjne, nie ma potrzeby stosowania nawozów i pestycydów w uprawie.