Kołdry z bambusa to produkt klasy premium, który od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularny. Przy uprawie tej rośliny nie używa się różnego rodzaju chemikaliów czy nawozów, więc jest on zdrowy dla człowieka. Bambus to surowiec wykazujący właściwości antyalergiczne, dlatego jest często wybierany do produkcji naturalnych kołder.

Oprócz właściwości antyalergicznych ma również właściwości bakteriobójcze, włókno bambusowe eliminuje ze swojej powierzchni ponad 70% bakterii, dzięki czemu nie powstaje brzydki zapach. Materiał ten jest higroskopijny i z racji tego nie powstaje pleśń, roztocza oraz grzyby. Sporą zaletą będzie też łatwość w utrzymaniu czystości, produkt można prać w 60 stopniach.

Bambusowa kołdra jest lekka, puszysta i ciepła co zapewnia komfortowy sen, są one też przewiewne dlatego sprawdzą się świetnie zarówno w lecie jak i w zimie. Bambusowe kołdry będą doskonałym wyborem dla alergików i dzieci, gdyż są bardzo łagodne dla skóry. Jeśli zależy Ci na spokojnym i zdrowym śnie, warto rozważyć zakup takiej kołdry.